Dziesiąte zwycięstwo w sezonie!

Przedmeczowe przypuszczenia się sprawdziły. W meczu ze Spartą łatwo nie było. Goście z Kwietniewa nie zamierzali oddać trzech punktów bez walki. Zagrali z ogromną determinacją. W całym meczu przewagę miał Sokół - to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce. Z tego posiadaniajednak nie wiele dla zespołu z Łęcza wynikało, bo nie przekładało się to na dużą liczbę kreowanych sytuacji strzeleckich, a co za tym idzie, na gole. W całym spotkaniu Sokół zdobył (tylko) trzy gole.

Pierwszy z nichpadł wyjątkowo szybko, bo już w drugiejminucie meczu. Później to przyjezdni dwukrotnie umieścili piłkęw siatce po prostych błędach naszych obrońców. I tak oto od 19minuty był remis a od 31 to goście wyszli na prowadzenie. Sokół w tym czasie walił głową w mur - żadna z akcji nie pozwalała na przebicie się przez dobrze zorganizowaną obronę Sparty. Ta sztuka udała się dopiero tuż przed końcem pierwszej części meczu - w44 minucie padł gol wyrównujący.

Druga połowa wyglądała podobnie. Sparta się broniła, próbując czasami wyprowadzać kontrataki a Sokół bezskutecznie próbował "wejść z piłką do bramki". Biało-niebiescy gola na wagę zwycięstwa zdobyli dopiero w 86minucie meczu. Goście też mieli swoje okazje do zdobycia gola. W jednej sytuacji zabrakło koncentracji przy uderzeniu z bliskiej odległościi piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką - w drugiej, po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka.

Reasumując, Sparcie należą się brawa za walkę w całym meczu (tym bardziej, że walczyli grającw 10) - piłkarze z Kwietniewa nie zaprezentowali futbolu ładnego dla oka, ale był to futbol skuteczny. Sokół po trudnym meczu nadal przewodzi w tabeli. W najbliższą niedzielę (10.05.) nasz zespółzagra w Zagajach.

Skład Sokoła : Knapik - Chmielewski (45'Olewniczak), Brydziński, Kleinwaechter, Woźnicki -Damnic (45' Szematowicz), J.Rogala, Sznajder (89' Ma. Rogala), Kopycki (65' Nazarek) -Folc, Oleszak

1:0 - J. Oleszak (asysta Sznajder) 2'
1:1 - 19'